Püspök, teológiai szakíró, a Brassai irodalom megteremtője Tordátfatván született. Széketykereszturon és Kolozsvárt tanult. Teológus korában Kemény Árpád kövesdi házánál volt nevelő. 1877-ben akadémitának jelölték. A londoni Manchester Collegban két évet tanult. 1897-től a teológia dékánja volt. Legfőbb célja a Teológiai Intézet fejlesztésére irányult. Borosban a londoni tanulmányok alatt erősödött meg a társadalmi szervezkedés és munka iránti érdeklődés. Sok nagyfontosságú egyházi és magyar kérdést világított meg az angol és amerikai lapokban és sok magyar kérdésről adott fölvitlágosítást az angol nyelvterületen élő olvasóknak. Tanulmányútja így nem csak egyházi, de egyetemes magyar szempontból is jelentős volt. Háromszor fordult meg Amerikában s ezalatt sok barátot szerzett egyházunknak és a magyarságnak is. Munkásságát a harvardi egyetem díszdoktori címmel ismerte el.
Boros nevéhez fűződött a Dávid Ferenc Egylet életrehívása /1885/ mellyel a hívek vallásos és kulturális érdekeit kívánta szolgálni. Életrehívta az Egylet lapját az Unitárius Közlönyt, amely önismeretre és önbecslésre sarkalt, de ugyanakkor bemutatta az angol és amerikai unitáriusok életét. Küzdelmet folytatott a kivándorlások megakadályozása érdekében. Díszelnöke volt az Erdélyi Irodalmi Társaságnak, választmányi tagja az Erdélyi Múzeum Egyletnek. Cikkei jelentek meg az egyházi és a tudományos folyóiratokban és lapokban.
Vári szerint Boros nem szobatudós, hanem a társadalomban élő tevékeny ember volt. Mindenütt jelen volt, ahol a közösségért és az emberekért valamit tenni kellett.
Élete folyamán több kitüntetés érte. Tagja volt a kolozsvári tanító képző igazgató tanácsának, az Amerikai Unitárius Társulat tiszteletbeli, örökös tagjává választotta. Alelnöke volt az Erdélyi Magyar Irodalmi Társaságnak. Felkérték 1918-ban a hivatalos magyar békeküldöttség tagjának.
Boros Kolozsváron halálozott el .A házsongárdi temetőben nyugszik. Sírkövén közkedvelt imakönyvének címe olvasható: "Szívemet hozzád emelem és benned bízom Uram".
Fölhasznált irodalom:
- . "Boros György dr." Ker. Magvető. 1879.
- :"Boros György püspök életrajza." Ker. Magvető. 1928.
- : "A 80 éves főpásztor." Ker. Magvető 1935.
Vári Albert: "Gyászbeszéd dr. Boros György temetésén." Ker. Magvető. 1941.
Tavasszy Sándor: "Búcsú dr. Boros György temetésén." Ker. Magvető. 1941.
Csifó Nagy László: "Búcsú dr. Boros György temetésén." 1941.
Benczédi Pál: "Búcsú dr. Boros György temetésén." Ker. Magvető 1941.